KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15893227
nr 1589 3227
Bertil Lindecrantz
(1926-1997), Sverige
Oljemålning, Signerad, "Morgon". Olja på duk, 32x38 cm, yttermått inklusive ram: 35x41 cm
Bertil Lindecrantz, svensk målare, tecknare och grafiker född 1926 i Lysekil, död 1997 i Falkenberg.
Utrop:
500 kr
Såld:
350 kr
måndag 8 januari 2024
kl 18:41:17
300 kr
150 kr
200 kr (Budbetjänt)
Bertil Lindecrantz
Läs mer om Bertil Lindecrantz